Początek

Na początek słów kilka…

Witam serdecznie na mojej stronie! Na początku chciałem serdecznie podziękować za zaufanie i odwiedzenie tej witryny. Mam nadzieję, że nie zawiodę i treści, które tutaj znajdziesz Cię zainteresują i z przyjemnością będziesz wracać na biegajacyfilozof.pl.

W pierwszym wpisie wypadałoby napisać dlaczego i po co powstała ta strona, dlatego też temu poświęcę kilka najbliższych zdań. W październiku zeszłego roku postanowiłem uruchomić swoją stronę na Facebooku, na której dzieliłem się swoimi doświadczeniami i przygodami biegowo-filozoficznymi, kilka miesięcy później założyłem też swoje konto na Instagramie. Oba ta portale dają wiele możliwości, jednak mają swoje ograniczenia – nie ma tam miejsca na dłuższe formy pisane, a muszę przyznać, że jako humanista czasami lubię trochę się rozpisać i jedno czy dwa zdania w mediach społecznościowych są dla mnie pewnym ograniczeniem. Niektóre relacje po zawodach, przemyślenia po cyklach treningowych czy rozważania filozoficzne nie lubią limitów i mam nadzieję, że ta strona pozwoli mi się trochę rozwinąć. Muszę też przyznać, że dostałem trochę wiadomości zachęcających do wykroczenia poza media społecznościowe i stworzenia czegoś więcej – oto jestem.

Początki są zawsze trudne, takie oficjalne i mało klarowne. Kolejne wpisy odsłonią trochę więcej. Obiecuję, że postaram się żeby było ciekawie i interdyscyplinarnie, czyli biegowo i filozoficznie. Wśród tekstów pojawią się przemyślenia filozoficzne, podsumowania tygodnia, relacje ze startów, opisy metod treningowych, trochę teorii filozofii oraz dużo więcej (czekam na propozycje i pytania).

„Wszak początek zdaje, się być więcej niż połową całości i dzięki niemu wyjaśnia się wiele z tego, co jest przedmiotem badań”

– Arystoteles, Etyka nikomachejska

2017-09-16T21:25:26+01:30 30 sierpnia 2017|Filozofia|
Avada WordPress Theme