Oczekiwania przed II Królewskim Festiwalem Biegowym Warszawa-Wilanów

Już w przyszły weekend wystartuję w II Królewskim Festiwalu Biegowym Warszawa-Wilanów (zapisy online trwają do 3 września – zapraszam). Zmierzę się z dystansem 10km. Będzie to mój pierwszy start po kontuzji i powrót do rywalizacji po 5-miesięcznej przerwie. Jakie mam oczekiwania? Aż wstyd przyznać, ale na tym etapie treningu zadowoli mnie wynik w okolicach 33 minut.

To rezultat daleki od mojej życiówki – w ubiegłym roku dwa razy podczas biegów ulicznych uzyskałem wyniki poniżej 32 minut (Poznań – 31:55 i Gniezno -31:51). A na stadionie udało mi się pobiec 31:20 (Rybnik). W tym momencie takie wyniki wydają się poza moim zasięgiem, jeszcze kilka tygodni temu nie byłem w stanie przebiec tym tempem choćby kilometra, teraz już jest trochę lepiej – ostatnio podczas mocnego treningu udało mi się przebiec 10km w 34:25, ale to ciągle nie jest ta forma.

Mam nadzieję, że szybka i atestowana trasa jaką przygotowali organizatorzy biegu w Wilanowie pozwoli uzyskać mi przyzwoity wynik. Jednak sam rezultat jest sprawą drugorzędną, start traktuję treningowo, podejdę do niego praktycznie bez „schodzenia z objętości”. To oczywiście nie znaczy, że nie powalczę o każdą sekundę.

Mam nadzieję, że zobaczymy (i pościgamy) się podczas II Królewskiego Festiwalu Biegowego Warszawa-Wilanów! Organizatorzy obiecują wiele atrakcji nie tylko dla samych uczestników, ale także dla ich rodzin i przyjaciół 🙂 Nagrodzone zostaną aż 144 miejsca, odbędą się też biegi dla dzieci, więc bez obaw możecie pojawić się ze swoimi pociechami 🙂

2018-08-29T18:24:48+01:30 29 sierpnia 2018|Starty|
Avada WordPress Theme