Kim jestem?

Kim jestem? 2017-10-01T17:50:34+01:30

Opis samego siebie nigdy nie jest łatwy, może zacznę najprościej – nazywam się Mikołaj Raczyński. Pochodzę z Bydgoszczy, w której spędziłem 22 lata swojego życia, następnie w związku z podjęciem filozoficznych studiów magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim przeprowadziłem się do stolicy.

Ze sportem jestem związany przez całe życie, jak dziecko bawiłem się w piłkę nożną, siatkówkę i trochę pływałem. Najwięcej czasu poświęciłem koszykówce – 7 lat grałem w Astorii Bydgoszcz, jako 18-19 latek zadebiutowałem nawet na parkietach 1 i 2 ligi, jednak moje losy potoczyły się inaczej i w 2012 roku zabrałem się za bieganie.

Moje biegowe początki nie były błyskotliwe, ale dzięki ciężkiej pracy w dalszym ciągu poprawiam swoje rekordy życiowe i staję się lepszym biegaczem.

Mój największy sukces?
Jak do tej pory to na pewno Drużynowe Mistrzostwo Polski w biegu na 10 000m w Rybniku (wraz z kolegami z LKS Ostromecko), ale mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.

A skąd Biegający Filozof?
Już tłumaczę – bieganie jest tylko częścią mojego życia, równie dużo czasu poświęcam na naukę (jestem w trakcie studiów doktoranckich) i pracę. Interesuję się przede wszystkim filozofią społeczną i polityczną. Przygotowuję pracę doktorską dotyczącą kategorią nie-obywatela, obywatelstwa w teoriach sprawiedliwości wybranych filozofów.

Podsumowując – jestem biegaczem, doktorantem filozofii i szarym pracownikiem. Jednak moje życie nie jest takie szare. 😊

Avada WordPress Theme